X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دانلود رایگان فیلم و اهنگ ایرانی

دانلود آموزش میکروکنترلر PIC با Pic Basic Pro microcontrol.blog.ir

 
آموزش PIC BASIC PRO :
همانطور که می دانید میکروکنترلر Pic در حال حاضر در ایران یکی از محبوب ترین میکروکنترلر های می باشد و علت آن هم قدرت بالا ، وجود نرم افزار های بسیار زیاد و قیمت بسیار مناسب است . برای شروع کار با یک میکروکنترلر شما باید یک زبان را برای برنامه نویسی یاد بگیرید . در حال حاضر زبان های سی و بیسیک محبوب ترین زبان های جهان هستند و نرم افزار ها و کامپایلر های متعددی برای آنها ساخته شده است . این کتاب آموزشی که برای شما آماده گردیده آموزش برنامه نویسی بیسیک بهمراه آموزش کار با نرم افزار Pic Basic Pro است و آموزش کار با خود میکروکنترلر PIC است . این جزوه شامل دو بخش اصلی است :

آموزش PIC BASIC PRO :

در این بخش تمامی دستورات بیسیک مورد نیاز را آموزش خواهید دید .

سخت افزار میکروکنترلر PIC:

در این بخش با سخت افزار میکرو و پایه های آن آشنا خواهید شد و با مثال های متفاوت و عملی نحوه کار با آن را یاد خواهید گرفت .

به همراه مثالهای متعدد:

- مثال 1 : مدار راه انداز میکروکنترلرهای PIC

- مثال 2 : راه اندازیLCD

- مثال 3 : ارتباط سریال با کامپیوتر

- مثال 4 : نحوه استفاده از ADC در PIC

- مثال 5 : ساخت کیبورد سریال

- مثال 6 : اندازه گیری دما و نمایشآن در پنجره ارتباط سریال MicriCode Studio

در رابطه با نرم افزار PIC Basic
سادگی و آسانی مهمترین ویژگی یک زبان برنامه نویسی سطح بالا می باشد که موجب شده است بطور گسترده ای در میکروکنترلر ها برای کارهای بزرگ استفاده شود. زبان برنامه نویسی سطح بالا با بکارگیری توابع آماده زمان برنامه نویسی را کوتاه می کند و همچنین پیچیدگی برنامه تنها به موضوع اصلی مورد نظر کاربر محدود می شود. برنامه نویس می تواند تمرکز بیشتری بر روی کار مورد نظر خود داشته باشد و از اتلاف وقت بر روی نوشتن کدهای جانبی که دائما در پروژه های مختلف تکرار می شود جلوگیری کند.

مثلا در بسیاری از پروژها به برنامه برای ارسال اطلاعات به قطعه دیگر یا کامپیوتر نیاز است و یا نمایش پیغامی بر روی نمایشگرLCD  و یا تولید پالس PWM و غیره نیاز است که همه اینها بصورت آماده در یک زبان سطح بالا مانند PIC Basic موجود است.---------------------------------------------------
حجم فایل: 524KB
---------------------------------------------------
---------------------------------------------------
  دانلود فایل

microcontrol.blog.ir
 
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :